top of page

KOKDARVAS KRĀSA

         Kokdarvu kā antiseptisku līdzekli koksnes apstrādei pazīst jau kopš viduslaikiem. Tradicionāli tā tiek gatavota no sveķainas priežu koksnes galotnēm un saknēm. Piejūras reģionā  tas ir neaizstājams līdzeklis koka fasāžu,  jumtu un laivu krāsošanai. Tipiskākie toņi Liepājā un Ventspilī periodā no 17. gs. līdz 20. gs. sākumam - sarkans vai melns.

         Zinot seno amatnieku noslēpumus, piedāvājam arī jums ilgtspējīgu, videi draudzīgu priežu kokdarvas krāsu, kas gatavota no augstākā labuma izejmateriāliem. Papildinot tradicionālo toņu gammu,  piedāvājam kokdarvas krāsu arī gaišos un niansēti pelēkos toņos.

         Šo krāsu gatavojam, sajaucot priežu kokdarvu, lineļļas pernicu un minerālpigmentus. Pigmenti nodrošina aizsardzību pret saules ietekmi, savukārt kokdarva un pernica dziļi iesūcas koksnē,  aizsargājot to pret mitrumu.

          Darvas krāsa vislabāk derēs neēvelētām koka virsmām, bet tikpat labi to var izmantot arī metāla un apmetuma krāsošanai. Šī krāsa ir vismīkstākā, viselastīgākā no visām āra darbu krāsām, un tāpēc arī visilgāk žūst  - 3 līdz 7 dienas (atkarībā no laika apstākļiem). Līdz ar to iesakām krāsošanas darbus ieplānot gada siltajā sezonā. Darvas krāsa kalpo ilgi un ir ļoti labs antiseptiķis, kavējot koksnes bojāšanos. Zviedrijā un Norvēģijā darvoti ēku jumti un fasādes kalpo jau simtiem gadu.

Ar litru krāsas divās kārtās var nosegt 4 - 8 m². 

Fasāde krāsota ar "RAITUMS" darvas krāsu.

Žaņa Lipkes memoriāls Ķīpsalā.

Arhitekte: Zaiga Gaile

Foto: Ansis Starks

 TOŅU SKALA

Skala veidota kopš 1997. gada no biežāk pasūtītajiemkrāsas  toņiem. Nosaukumi radušies saistībā ar pirmo  toņa pasūtītāju: tā vārdu, objekta atrašanās  vietu, izmantoto pigmentu vai citām asociācijām.

NCS kodi ir piemeklēti pēc iespējas līdzīgi paraugam, bet var būt ar nelielām toņu atšķirībām.

Izvēlies toni gan pēc segtspējas, gan nosaukuma, kārtas nr. vai NCS koda. 

Iepazīstieties ar krāsošanas paņēmieniem un citiem noderīgiem padomiem.

bottom of page