top of page

 TOŅU IZVĒLE

Pirms krāsas pasūtīšanas iesakām toni vizuāli novērtēt uzkrāsotu lielākā laukumā, savstarpējā kombinācijā un dažādos gaismas apstākļos. Gaišās krāsas lielā laukumā izskatīsies gaišākas, tumšās tumšākas un košās košākas. 

Krāsas toni ietekmē virsmas raupjuma pakāpe un izmantotā saistviela. Uz raupjas virsmas tā izskatīsies tumšāka. Darvas krāsām iespējama toņu nobīde uz silto pusi. Siltajos toņos (brūnie, sarkanie, zaļie un dzeltenie) nobīde nav  izteikta. 

1. .att. Darvas krāsa, tonis S 5000 - N uz raupjas virsmas.

2. att. Lineļļas krāsa, tonis S 5000 - N uz gludas virsmas.

1.

2.

ROKU UN APĢĒRBU TĪRĪŠANA

Visas krāsas no rokām iespējams notīrīt ar siltu ūdeni un dabīgajām ziepēm vai terpentīnu. Līmes un kaļķa krāsas var izmazgāt arī pēc sacietēšanas. 

OTU TĪRĪŠANA UN UZGLABĀŠANA

Otas, kas izmantotas krāsojot ar lineļļas, darvas un vaska krāsām, vislabāk uzglabāt iemērktas lineļļā. Tādā veidā ota vienmēr būs mīksta un viegli izslaukāma lupatiņā. Ja ir nepieciešams otu pilnībā iztīrīt, tad vispirms to tīra ar lineļļu vai terpentīnu, pēc tam mazgā ar siltu ūdeni un dabīgām ziepēm. 

KRĀSU UZGLABĀŠANA

Lineļļas, darvas un vaska krāsas vislabāk uzglabāt cieši noslēgtos traukos bērniem nepieejamā vietā. Krāsa nebaidās aukstuma, ir sala izturīga un nemaina konsistenci. 

Līmes un kaļķa krāsas jāuzglabā telpās, kur temperatūra ir virs nulles. Līmes krāsu paredzēts izlietot 1,5 mēneša laikā. Kaļķa krāsas uzglabāšanas laiks nav ierobežots, ja tā nesasalst un tai nepiekļūst gaiss. 

bottom of page