KAĻĶA KRĀSA

         Kaļķa krāsa Latvijā pazīstama kopš viduslaikiem. Pamatā ir kaļķūdens vai kaļķa piens un pigments. Kaļķis ir saistviela un pildviela. Viena no kaļķa krāsas visvairāk novērtētajām īpašībām ir tās izskats ar dzīvīgi, nedaudz nevienmērīgo virsmu.

         Kaļķa krāsa ir videi nekaitīga, sedzoša, ar vienmērīgi matētu virsmu. Pielietojuma iekšdarbiem un ārdarbiem, mitruma caurlaidīga. Kaļķu krāsas vislabāk klāt vairākās plānās kārtās, ne biežāk kā kārtu dienā. Krāsu klāj tikai virs kaļķa apmetuma. Tā nav piemērota virsmām, ka pakļautas lielai nodiluma slodzei. Var nedaudz smērēt.

Vislabākais krāsojums izdosies drīzāk mitrā, ne saulainā laikā, jo kaļķis reaģē ar ogļskābo gāzi mitrā vidē un krāsa pagūst vienmērīgi sacietēt. 

Ja krāsa papildināta ar līmvielu, tad ir iespējams to klāt biezākā kārtā, un uzlabojas krāsas tehniskās īpašības, iegūstot intensīvāku toni. 

Piedāvājam abu tipu kaļķa krāsas, kā arī iespējama krāsa ar raupjuma efektu. 

  

 TOŅU SKALA

Skala veidota kopš 1997. gada no biežāk pasūtītajiemkrāsas  toņiem. Nosaukumi radušies saistībā ar pirmo  toņa pasūtītāju: tā vārdu, objekta atrašanās  vietu, izmantoto pigmentu vai citām asociācijām.

NCS kodi ir piemeklēti pēc iespējas līdzīgi paraugam, bet var būt ar nelielām toņu atšķirībām.

Izvēlies toni gan pēc segtspējas, gan nosaukuma, kārtas nr. vai NCS koda. 

 

Ar kilogramu krāsas vienā kārtā  var nosegt 8 - 10 m2.

             

Cena 6 - 10 euro/l

Iepazīstieties ar krāsošanas paņēmieniem un citiem noderīgiem padomiem.

SIA RAITUMS
info@raitums.lv   
Tel: +371 29180016
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle