top of page

KAĻĶA KRĀSA

   Kaļķa krāsa Latvijā pazīstama kopš viduslaikiem. Pamatā ir kaļķūdens vai kaļķa piens un pigments. Dzēsts kaļķis (kalcija hidroksīds) ir gan saistviela, gan pildviela. Viena no kaļķa krāsas visvairāk novērtētajām īpašībām ir tās izskats ar dzīvīgi nedaudz nevienmērīgo virsmu.

     Kaļķa krāsa ir videi nekaitīga, sedzoša, ar vienmērīgi matētu virsmu. Pielietojama iekšdarbiem un āra darbiem, mitruma caurlaidīga. Kaļķa krāsu vislabāk klāt vairākās plānās kārtās, ne biežāk kā vienu kārtu dienā. Parasti to klāj tikai virs kaļķa apmetuma.

    Savukārt stiprināto kaļķa krāsu - ar pievienotu celulozes līmi - var klāt uz dažādām virsmām: dažāda veida apmetumiem, mūra, reģipša plāksnēm. Tā nav piemērota virsmām, ka pakļautas lielai nodiluma slodzei. Var minimāli smērēt. 

Ar 1 litru stiprinātas kaļķa krāsas vienā kārtā var nosegt 4 - 6 m². Ieteicams klāt 2 kārtās.

Ar litru nestiprinātas kaļķa krāsas jeb kaļķa pienu vienā kārtā var noklāt 2 m². Ieteicams klāt 2 - 5 kārtās.

Vislabākais krāsojums izdosies drīzāk mitrā, ne saulainā laikā, jo kaļķis reaģē ar ogļskābo gāzi mitrā vidē un krāsa pagūst vienmērīgi sacietēt. 

Ja krāsa papildināta ar līmvielu, tad ir iespējams to klāt biezākā kārtā, un uzlabojas krāsas tehniskās īpašības, iegūstot intensīvāku toni. 

Piedāvājam abu tipu kaļķa krāsas, kā arī iespējama krāsa ar raupjuma efektu. 

 

 TOŅU SKALA

Skala veidota kopš 1997. gada no biežāk pasūtītajiem krāsas  toņiem. Nosaukumi radušies saistībā ar pirmo  toņa pasūtītāju: tā vārdu, objekta atrašanās  vietu, izmantoto pigmentu vai citām asociācijām.

NCS kodi ir piemeklēti pēc iespējas līdzīgi paraugam, bet var būt ar nelielām toņu atšķirībām.

Izvēlies toni gan pēc segtspējas, gan nosaukuma, kārtas nr. vai NCS koda. 

Iepazīstieties ar krāsošanas paņēmieniem un citiem noderīgiem padomiem.

bottom of page