top of page

   PAMĀCĪBA  

KRĀSOŠANA AR KOKDARVAS KRĀSĀM

    Mūsu izgatavotās darvas krāsas sastāv no auksti spiestas lineļļas pernicas, priežu kokdarvas un minerālajiem pigmentiem. Tās tiek izgatavots amatnieciskā ceļā, saskaņā ar tradicionālajām amatniecības metodēm un tā īpašības atbilst  vēsturiski amatniecībā pieņemtajām prasībām.

     Receptūras tiek saglabātas un iegrāmatotas pēc pasūtītāja vārda, lai varētu atkārtot tiešu to pašu toni un sastāvu arī pēc 10 un vairāk gadiem.

        Iesākumā krāsu uzsilda līdz aptuveni 60 grādiem (pēc Celsija), labi samaisot. Klāj ar otu vienmērīgā kārtā : zāģētam kokam vairāk, ēvelētam - mazāk. Šai krāsai ir labas koksnes impregnēšanas spējas un tā, salīdzinot pat ar lineļļas krāsu, dziļāk iesūcas koksnes virskārtā.

           Jārēķinās ar salīdzinoši ilgo žūšanas laiku -  3 līdz 7 dienas, tāpēc krāsošanas darbiem jāizvēlas silts un sauss laiks. Otro kārtu ir drīkst klāt tikai pēc tam, kad pirmā ir pilnībā nožuvusi. Atšķirībā no pirmās - otrā ir cītīgāk jāizlīdzina, jo koksne jau ir daļēji piesātināta.

        Šāds krāsojums bez būtiskām izmaiņām  kalpos 10-15 gadus un ilgāk. Jaatzīmē, ka Zviedrijā ir senāka pieredze ar šīm krāsām, tur redzams, ka šādi apstrādātas mājas, kuras atkārtoti darvotas, saglabājas simtiem gadu. Krāsojuma atjaunošanai vai pārkrāsošanai ieteicams lietot identisku kokdarvas krāsu vai lazūru.  Ja vecais krāsojums stipri noputējis un netīrs, pirms atjaunošanas ieteicams nomazgāt ar siltu ūdeni un ph neitrālām ziepēm.

 ATCERIES

     Šī krāsa ir galvenokārt domāta zāģētām koka virsmām ārtelpā un ir salīdzinoši viegli uzklājama. Ja klāj uz ēvelētas virsmas, šī krāsa rūpīgāk jāizlīdzina – jāuzklāj tikai tik, cik ‘’aizķeras’’( lai neveidojas notecējumi ).

Lai veicas!

bottom of page